Sprzęt

Już nie raz pod filmami lub podczas transmisji live przeczytałem pytanie dotyczące mojego sprzętu. Na tej stronie postaram się wszystko dokładnie opisać tak abyś zobaczył z jakiego sprzętu korzystam i jakie mam o nim zdanie. Jeśli uważasz, że czegoś tu brakuje to zawsze możesz mi to napisać, a ja postaram się to jak najszybciej zaktualizować.

 

 

Wyposażenie stanowiska:

 • Krzesło AROZZI MONZA – Po ponad roku używania muszę przyznać, że krzesło trzyma się całkiem nieźle. Co prawda należę do osób, które szanują swoje rzeczy, ale i tak jak na krzesło za taką cenę to jest bardzo dobrze. Jeżeli chodzi o wygodę to trudno mi się jest tutaj wypowiedzieć, ponieważ nigdy nie używałem droższego krzesła i nie mam porównania. Mogę jedynie powiedzieć, że dla mnie jest wystarczające. Kupując to krzesło głównie kierowałem się wyglądem, ponieważ zawsze chciałem mieć krzesło dla graczy, a jednocześnie nie miałem zamiaru zapłacić więcej niż 1000 zł za krzesło do komputera. Wybierając to krzesło sugerowałem się fajnym wyglądem i przystępną ceną.
 • Mikrofon Blue Yeti – Używam go od kilku lat i ani razu się na nim nie zawiodłem. Poza bardzo dobrą jakością i czułością mikrofon ma jeszcze bezpośrednio na sobie funkcję regulacji dzwięku i kierunku odbioru. Można do niego podłączyć słuchawki i mieć podsłuch tego co mówimy prosto z mikrofonu. Mikrofon jest dosyć drogi, ale moim zdaniem warto jest czasem wydać więcej po to aby mieć solidny sprzęt.
 • RODE PSA1 STUDIO ARM – To ramię używam już od jakiegoś roku do mikrofonu blue yeti i jak na razie sprawuje się świetnie. Nie kosztowało mało, ale też nie mam w jego przypadku na co narzekać. Cały czas działa tak jak powinno.
 • BLUE MICROPHONES RADIUS – Podobnie jak w przypadku wyżej wymienionego ramienia. Nie mało kosztuje, ale fajnie wygląda, spełnia swoją funkcje i do blue yeti pasuje idealnie.
 • Słuchawki Logitech G35 – Słuchawki używałem przez bardzo długi czas jak jeszcze nie miałem wcześnie wymienionego mikrofonu. Były to moje pierwsze droższe słuchawki i byłem z nich bardzo zadowolony. Dobra jakość dźwięku, dobry mikrofon i fajny wygląd. Jedyną rzeczą, która mi się nie podoba podczas ich użytkowania dłuższego użytkowania to pocenie się uszu. Tak poza tym to bardzo dobry sprzęt w przystępnej cenie.
 • Myszka RAZER NAGA CHROMA – Myszkę użytkuję już od dłuższego czasu i myślę, że jest warta swojej ceny. Fajnie się prezentuje, wygodna i spełnia swoją funkcje. Jest to oczywiści myszka skierowana dla graczy. Posiada na boku 12 przycisków, do których początkowo trzeba się przyzwyczaić. Powiem szczerze, że na początku nie łatwo było się przyzwyczaić, ale jak już się przyzwyczaiłem to teraz trudno by mi było wrócić do zwykłej myszki. Kiedyś nawet nagrałem filmik o tej myszce, który znajdziesz tutaj.
 • Smartfon Samsung Galaxy S8 – Używam go już od bardzo długiego czasu i muszę powiedzieć, że trudno jest mi się tu dopatrzeć jakiś wad. Spełnia on moje oczekiwania i nie mam tu zbytnio na co narzekać. Jeśli miałbym się już czegoś doczepić to może tego, że z tyłu dość łatwo się rysuje. Przynajmniej w mojej wersji kolorystycznej. Tak poza tym to jest bardzo dobrze. Nagrałem nim nawet kilka filmików na YouTube i jeszcze więcej zrobiłem zdjęć. Jeśli chodzi o aparat w tym telefonie to jest to po prostu rewelacja. Bardzo jestem z niego zadowolony.
 • Kamerka Logitech C920 – Nie jest tania, ale warta swojej ceny. Używam ją już od bardzo długiego czasu i muszę przyznać, że sprawuje się świetnie. Jakość jak na kamerkę internetową jest na wysokim poziomie. Nie wiem jak z mikrofonem, ponieważ nie używałem mikrofonu wbudowanego w kamerkę. Do przechwytywania dźwięku mam inny mikrofon. o którym już wspominałem wcześniej.
 • Kamerka Logitech C270 – Jest to kamerka, której używałem przed modelem C920. Pomyślałem, że warto o niej wspomnieć, ponieważ może nie każdy chce od razu kupować coś drogiego. Ta kamerka nie ma jakieś wygórowanej ceny, a jakościowo wychodzi całkiem przyzwoicie.
 • Aparat CANON PowerShot G7 X Mark II – Niby tylko aparat, a nagrywa prawie jak profesjonalna kamera. Piękne kolory, bardzo dobra jakość obrazu i świetna stabilizacja to chyba najważniejsze zalety tego urządzenia. Przynajmniej jak dla mnie, ponieważ ja tego aparatu używam głównie do nagrywania filmów i vlogów. Cena wysoka, ale jakość robi wrażenie.
 • Statyw Mafrotto Pixi – Mały, przydatny i solidny statyw, którego gównie używam do wcześniej wymienionego aparatu G7 X Mark II.
 • Statyw Camrock TA30 – Tego statywu używam gównie do trzymania kamerki internetowej. Mam go ustawionego za monitorem wraz z prowizorycznie zaczepioną do niego kamerką logitech c920. Szału nie ma, ale przynajmniej tani.